"جشنواره تئاتر مهر";

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی: تئاتر باید رافع معضلات جامعه باشد نه معضل آفرین

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنر تئاتر،  زندگی اجتماعی مردم و هر آنچه که در جامعه اتفاق می افتد را بیان و بازگو می کند، اظهار داشت: تئاتر باید رافع معضلات جامعه باشد نه اینکه معضل آفرین باشد بلکه باید با زبان نرم اقشار جامعه را از آسیب ها رها کند.

به گزارش کمیته تبلیغات واطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان، سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه مراسم اختتامیه این جشنواره در تالار آزادی دانشگاه کاشان، با توجه به فرهنگ، تمدن، زندگی شهرنشینی و هنرهای ماندگار بر سفالینه های سیلک، بلوغ هنر در رفتار انسان ها را نشأت گرفته از تمدن سیلک کاشان دانست.

وی اظهار داشت: تاریخ هنر در ایران مدیون، مردمان سیلک کاشان بوده و هست و در طول تاریخ کاشان هم به ظرافت در جاهای مختلف از معماری گرفته تا تئاتر این مورد مشاهده می شود.

نماینده مردم کاشان در مجلس، به غنای فرهنگ و تمدن کاشان اشاره کرد و افزود: در سال جاری علاوه بر میزبانی کاشان در جشنواره ملی تئاتر مهر، 2 اتفاق بزرگ در کاشان رقم خورد که یکی انتخاب کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران و دیگری معرفی این شهر تحت نام شهر ملی نساجی سنتی است و همه نشانگر فرهنگ و تمدن موجود در سیک کاشان است.
 

*امیدوارم سال آینده هم این برنامه ملی با کیفیت بهتری برگزار شود

علی اکبر مرتضائی معاون استاندار اصفهان و  فرماندار کاشان هم در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان با اشاره به نقش تاثیر گذار هنر در جامعه بویژه هنر نمایش و ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مطلوب جشنواره،  از تلاش دست اندرکاران برگزاری این رویداد ملی تشکر کرد و اظهار داشت: امیدوارم  در سال آینده نیز شاهد برگزاری هر چه بهتر این برنامه ملی در کاشان باشیم.

۱۶ آذر ۱۳۹۷
۰۳:۳۰:۰۰