"جشنواره تئاتر مهر";

تاکید مشاور شهردار کاشان بر تلاش برای مردمی شدن جشنواره تئاتر مهر

مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان گفت: باید با تولید و اجرای آثار نمایشی فاخر بویژه با موضوع شهروندی در محلات و در سطح شهر از این ظرفیت بی نظیر برای آموزش مفاهیم و فرهنگ شهروندی استفاده کرد.

سعید عطایی شاد در نشستی با حضور اعضای ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به بیان راهکارهای اجرای تئاتر مردمی با هدف تقویت و تسریع این جریان هنری پرداخت و بر اجرای این جشنواره به صورت مردمی تاکید کرد.

نائب رئیس شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به جایگاه و اهمیت هنرهای نمایشی اشاره کرد و افزود: از برگزاری این جشنواره باید نهایت استفاده را برد .

وی با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره ملی تئاترمهر، بیان داشت: با توجه به اینکه تئاتر هنری است که نقش زیادی در نهادینه سازی فرهنگ در میان عامه دارد،  برنامه اصلی ما در مدیریت شهری برای حمایت از جشنواره ملی تئاتر مهر، فرهنگ سازی تئاتر به عنوان یک ضرورت در میان اقشار مختلف جامعه است.

مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان، با اشاره به اینکه تئاتر، زبان شیوا و گویا در انتقال فرهنگ است و می توان از این ابزار مهم در جهت ارتقای فرهنگ شهروندی بهره گیری نمود، گفت: ما به دنبال ارتقا جشنواره ملی تئاتر مهر و از طریق آن،  بیان معضلات و مشکلات جامعه و شناساندن فرهنگ شهروندی به همشهریان  با استفاده از این هنر والا هستیم.

عطایی شاد در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه پیوند مردم با  تئاتر، عامل موفقیت جشنواره ملی تئاترمهر خواهد شد، خاطر نشان کرد:امید داریم با توجه به جشن های تئاتر و مردم که در جشنواره امسال  شاهد برگزاری آن در مناطق مختلف شهر هستیم برای سال های آینده بر ارتقای کیفیت آن تمرکز کنیم.

نائب رئیس شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان تصریح کرد: مهم ترین رسالت جشنواره تئاتر مهر کاشان، گسترش فرهنگ و هنر تئاتر،  مردمی کردن آن از یک سو و از سوی دیگر فراهم کردن بستری برای آموزه های شهروندی است.

شایان ذکر است چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر با پیام تئاتر و مردم  از 9 تا 15 آذر ماه میزبان هنرمندان و علاقه مندان به هنرهای نمایشی در شهر کاشان است.

۱۲ آذر ۱۳۹۷
۰۳:۳۰:۰۰